Mnoho lidí, kteří vlastní webové stránky podceňuje jejich bezpečnostní stránku. „Kdo by se přece chtěl nabourat na mojí stránku, když jsem jen malý podnikatel?“ Avšak opak je pravdou. Nikdy nevíte, jestli si nevyberou zrovna Vás. Proto je potřeba nic nepodcenit a raději si svou stránku zabezpečit hned několika způsoby. Investujte trochu času teď do zabezpečení. Pokud o ní přijdete, tak Vás to bude stát nejen několikanásobně více času, ale také i peněz.
V dnešním článku Vám dáme 5 rad, jak zabezpečit svou webovou stránku před nechtěnými návštěvníky.
Aktualizujte, aktualizujte a aktualizujte
To nejmenší, co můžete udělat pro bezpečí Vaší stránky, jsou pravidelné aktualizace. Jakmile vyjde nová aktualizace jakékoliv části Vašeho webu neváhejte a aktualizujte jej! Hackeři jsou velmi rychli a na nic nečekají. Jakmile se objeví jakákoliv mezera v systému, tak společnosti na to hned reagují a vydávají nové verze s lepším zabezpečením. Čím déle budete aktualizaci odkládat, tím větší šance je, že se Vám někdo na web dostane.
Abyste byli vždy v obraze, jestli náhodou nevyšla nová aktualizace, Vám doporučujeme využívat Gemnasium. Tato vychytávka Vám pošle oznámení hned, kdy bude jakákoliv nová aktualizace k dispozici.
Malware
Věnujte zvýšenou pozornost, zda se na Vašem webu nenachází malware, který zde byl vložen bez jakéhokoliv vědomí provozovatele webové stránky. Díky tomuto kódu nejen že hacker získá Vaše veškeré údaje, ale zároveň také jej šíří na uživatele daného webu. O přítomnosti malware ani nemusíte vědět, proto je potřeba si pravidelně kontrolovat na jakékoliv chyby nebo viry. O tom, jak si zkontrolovat svůj naleznete v posledním bodu tohoto článku.
Hlídejte si svá hesla
I když tahle rada se může zdát banální, tak je velmi účinná. Všichni víme, že bychom měli používat komplexní hesla, která obsahují kombinaci malých a velkých písmen, číslic, interpunkce, apod, tak jen málo lidí tohle opravdu dělá. I když je mnoho lidí naštvaných, že při tvorbě nových hesel je potřeba se držet těchto požadavků, tak je k tomu důvod, proč je to po nic požadováno. Proto čím delší heslo, kombinované s výše zmíněnými parametry, tím menší šance, že ho někdo odhalí. Pro jistotu však není na škodu si heslo pravidelně měnit, abyste měli jistotu bezpečí.
HTTPS
Pod zkratkou HTTPS se označuje protokol, který poskytuje ochranu na internetu. Při používáni tohoto protokolu máte jistotu, že komunikujete se serverem, na kterém se právě nacházíte a dochází k úniku informací na jiní servery. Nejen že je to nutnost zejména pokud vlastníte e-shop a návštěvníci zadávají své platební údaje na Váš web, ale zároveň tím chráníte i svůj web. Pokud ještě nevyužíváte HTTPS, tak jej můžete získat zde.
Využívejte dostupné bezpečností nástroje
Na internetu se dá najít mnoho nástrojů, které Vám ověří bezpečnost Vašeho webu, upozorní Vás na jakékoliv chyby a případné hrozby. Na základě těchto výsledků budete moct opravit veškeré mezery, které Vám daný program vyhodnotí. Mezi často používané patří například SecurityHeaders.io, které navíc nabízí tyto kontroly zdarma. Další oblíbené jsou například Xenotix XSS Exploit Framework, Netsparker, přičemž zde se již jedná o placené verze. Tyto kontroly dělejte pravidelně, abyste předešli jakýmkoliv nepříjemnostem, které mohou nastat v případě, že se někdo na Váš web dostane.
Věříme, že Vám tento článek pomohl, jak si lépe zabezpečit celý svůj web. Pokud však máte stále nějaké nejasnosti nebo si nevíte s něčím rady, tak se na nás neváhejte obrátit!
Pokud byste měli zájem o tvorbu webu v šablonovém řešení nebo o vytvoření webu na míru nebo tvorbu e-shopu na míru, KONTAKTUJTE NÁS. Jsme vám k dispozici online, na telefonu i v našich kancelářích v centru Zlína.
Weby tvoříme v těchto městech:
TVORBA WEBU ZLÍN|TVORBA WEBU PRAHA|TVORBA WEBU BRNO|TVORBA WEBU OSTRAVA |TVORBA WEBU OLOMOUC
Zabýváme se kategoriemi: